tülbent yazma oyası örnekleri 2013,dantel tülbent örnekleri,tülbent kenarı iğne oya örnekleri,tülbent kenarı oya örnekleri,tülbent kenarı oya örnekleri,boncuklutülbent oyası modelleri,tülbent oyası örneği,tülbent oyası örnekleri 2013.yeni model tülbent örnekleri


Tülbent oyaları eskiden beri bayanların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor. Tülbentlerinizi şık oya örnekleriyle süslemek ve güzel oyalara sahip olmak istiyorsanız bu makalemizdeki tülbentlerin oyalarını inceleyip benzer şekilde kendinize oyalar örebilir, harika tülbentlere sahip olabilirsiniz.
Yazma, yemeni günümüzdeki en bilindik adıyla tülbent.. İncecik kumaştan olup, kenarına en güzelinden oya ister yazmalar. Tesettürlü bayanların özellikle evlerinde ve komşu gibi yakın çevre gezmelerinde kullandıkları yazmalar, kenarlarına en yeni yazma kenarı oyalarından işlendiğinde gerçekten çok güzel oluyorlar ve daha çok köylerde ve kasabalarda çok daha yaygın olarak kullanılıyorlar. Annelerimiz, anneannelerimiz, babaannelerimiz yani büyüklerimiz bu en güzel oyalı yazmaları kullanırken mutlu oluyorlar. Tabi yazma deyince, tesettürlü genç kızlarımızın çeyizi için de, en yeni model yazmalar alınıp, en şık ve en güzel yazma kenarı örnekleri yapılması gerekiyor.En azından şöyle 15 – 20 tane çeşitli renklerde ve çeşitli yazma kenarı oyalarıyla işlenmiş tülbentlerin olması gerekiyor. Aslında hep tesettürlü bayanlar diyoruz ama çok şık en yeni yazma kenarı örnekleri ile işlenmiş yazmaları, açık ve modern kesim bayanlar da dekor amaçlı evlerinde veya şal gibi ya da flar gibi boyunlarında da kullanabiliyorlar. Yazmalar, tığ işi oya yapılabildiği gibi iğne oyası ve mekik oyası ile de çok şık oyalanabiliyor. Fakat bunları tek tek ele almak istiyoruz. Bu yüzden bu yazımızda sadece tığ işi ile oyalanmış yazma kenarı örneklerinden bahsedeceğiz. Çünkü çok ama çok güzel yazma kenarı örnekleri var. Hepsini bir galeride toplamak biraz zor. Daha çok resimler ile daha çok örnek göstermek istiyoruz sizlere. Şimdi sizinde elinizde güzel bir yazmanız varsa, galerimizdeki sıralı oyalardan ya da çiçek motifli oyalardan yararlanarak maharetinizi ortaya koyabilirsiniz. Hatta dantel işin içine girdiğinde her zaman dediğim gibi evde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Aile bütçenize katkı, kendinize harçlık yapabilirsiniz. İşte bayanlar ben oyadan anlamam, yazma kullanmam demeyin, elbet birgün işinize yarar ya da işinizi görür.