En iyi antivirüs programı hangisi 2013,2013 antivirüs programları,virüs programları detaylı alatımı, hangi pc ye hangi virüs programı,bedava virüs programı,pc temizleyen virüs programı,en güncel antivirüs programı,en yeni virüs programı,en hızlı antivirüs programı,en iyi arayüz,en iyi koruması olan antivirüsEn iyi virüs programının hangisi olduğu hem kullanıcılar hem de uzmanlar tarafından yıllardır hararetli bir şekilde tartışılan konulardan biridir.
2012 Antivirüs raporuna göre Listenin tepesinde güncelleme işlemi ise yalnızca saniyeler süren, yavaş çalışan sistemleri bile yormayan ve en sinsi 'düşmanlara' bile merhamet göstermeyen Bitdefender yerleşmiş.

Antivirüs dediğin;

1.Hemen hemen tüm virüsleri tanımalı. Bunun için sürekli güncel olmalı.
2. İyi bir antivirüs programı keylogger (klavyeden girilen tuşları email yada başka yolla kötü niyetli insanlara yollayan programcıklar, tuş kaydedici), trojan (Bu tür program bir çeşit virüstür fakat sadece bilgisayarımıza zarar vermez, bilgisayarımıza başkalarının erişmesine, girmesine neden olurlar, casusluk yaparlar), adware (sağda solda reklam penceresi açılmasına neden olurlar, yine bilgi toplarlar istatistiksel veriler tutarlar) gibi zararlı programları tanımalıdır.
3. İyi bir antivirüs programı bilgisayarı yormamalı; çok fazla işlemci kullanmamalı, ram de ve hardiskte fazla yer tutmamalıdır. Ayrıca tarama ne tanıma işlemini hızlı yapmalı.
4. Kendini otomatik olarak ve sık sık güncellemeli. Hatta her saat güncellemeli.
5. İyi bir antivirüs programı firewall’a (ateş duvarı, bilgisayarla internet arasındaki veri alışverişini kontrol eder, zararlı sitelere girişi engeller.
6. Zip, rar tipi sıkıştırılmış dosyaları tarayabilmeli.
7. İyi bir antivirüs programı microsoft excel, word yani office programlarına ve diğer makro kullanan (internet explorer gibi) programlarla entegre çalışabilmeli.
8. E-mail için spam koruması olmalı.
9. Veri tabanında kayıtlı olmayan fakat davranışından virüs olabilecek programları tanımalı.
10. Bulduğu zararlı dosyaları dikkatlice temizlemeli, çünkü bazı virüs programları bilgisayardan virüsü temizlerken önemli dosyaları da silebilmekte...
Kendinizi ve bilgilerinizi korumak için her zaman daha etkili antivirüsleri seçin.


En iyi Antivirüs Programları
Toplam oyda birinci
G Data InternetSecurity 2013
Arayüzü çok kullanışlı değil, ama G Data gerçek gücünü kötü amaçlı yazılımları tespit ve temizleme özelliklerinde gösteriyor. Ayrıca PC performansını da oldukça az etkiliyor.
En İyi Koruma
BitDefender Internet Security
2013: Kötü yazılımları tespit ve kaldırmada oldukça etkili; ama bunun bir bedeli var: bilgisayarın performansını düşürme.
En iyi Hız: Webroot SecureAnywhere
Essentials:Webroot yenilenen paketi oldukça hızlı çalışıyor.
En İyi Arayüz: BitDefender Internet Security
2013 BitDefender:
Şirketin güncellenmiş paketi normal kullanıcılar için oldukça anlaşılabilir olmasının dışında ileri düzey kullanıcılar için de oldukça başarılı.
En iyi Antivirüs Programları Sıralaması
1- G Data InternetSecurity 2013
2- Norton Internet Security 2013
3- Bitdefender Internet Security 2013
4- Kaspersky Internet Security 2013
5- Trend Micro Titanium Internet Security 2013
6- Avast Internet Security 6
7- Eset Smart Security 5
8- F-Secure Internet Security 2013
9- AVG Internet Security 2013
10- Check Point ZoneAlarm Extreme Security 2013
11- Avira Internet Security Suite 2013
12- Panda Internet Security 2013
13- Webroot SecureAnywhere Essentials
14- McAfee Internet Security 2013